Impregnace sedaček

Impregnace sedaček, desinfekce sedaček, impregnace židlí, impregnace křesel, impregnace kožených sedaček, impregnace kůže, impregnace čalounění, dezinfekce koberců, dezodorace koberců, protišpinivá ochrana koberců, impregnace koberců je prováděna ve špičkové kvalitě dle našich interních firemních standardů, norem IICRC™ a odborně prováděcího systému ISIS System™ v rámci firmy naší Kobercový Servis®.

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček, impregnace čalounění je prováděno certifikovanými metodami systémy PROCHEM®, Dr. Schutz®, Colourlock® a to formou impregnace textilie a balzamování kůže na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™ a Dr. Schutz™.

Průzkum provedený asociací IICRC zjistil, že více než osm z 10 majitelů domů a bytů či kanceláří vnímá , že zdraví své rodiny je přímo závislé na čistotě povrchů jejichž údržba je přímo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. Vědecké studie prokázaly, že například čalouněný nábytek je nejúčinnější formou pro zachycování alergenů.

Impregnace sedaček zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků ze sedaček a čalounění, odstranění silných zvířecích pachů, odstranění  map, desinfekce a impregnace sedaček a čalounění, odstranění mastnot a nečistot ze sedaček a čalounění včetně aplikace následných ochranných impregnací proti špíně a vodě, které provádí zajištuje naše firma formou impregnace sedaček a čalounění na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

IICRC je značka a symbol profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, impregnace a obnovu průmyslových a bytových povrchů. Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními obchodními společníky, IICRC slouží více než 25 zemí s kancelářemi ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku a jejím cílem je celosvětově poskytovat školení odborně prováděcích firem v oboru impregnace – renovace – revitalizace a ochrany povrchů z hlediska čalouněných materiálů, textilních materiálů, sedaček a čalounění, tvrdých a elastických podlahovin, kamenných a dřevěných povrchů.

IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™ a směrnic asociace IICRC.

Naše firma v rámci interní certifikace IICRC je povinna prezentovat  spotřebitelům přesné informace a obchodovat dle čestnosti a poctivosti. Naše firma je povinna interně proškolit všechny zaměstnance, kteří projdou všechny požadované  interní a externí testy. Toto úsilí vede k kontinuálnímu vzdělávání našich zaměstnanců a spolupracovníků, kteří v rámci svého profesního růstu stále pokračují ve vzdělávacím programu IICRC a naše firma tak dokáže udržet aktuální informace o nejnovějších změnách v průmyslového a bytového trendu.

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček a objednávka

Objednávka impregnace sedaček předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné impregnace sedaček a čalounění objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky impregnace sedaček a čalounění a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Impregnace sedačekAdresa a lokalita místa
 2. Plocha sedačky a rozsah plochy
 3. Materiál a typ sedačky
 4. Stáří sedačky a forma údržby
 5. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 6. Čas a preferovaný termín realizace

Impregnace sedaček a cenová nabídka

Cenová nabídka na provedení impregnace sedaček a čalounění  vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Impregnace sedačekAdresa a lokalita místa
 2. Metodický koncept
 3. Odhad času + doba schnutí
 4. Cena Kč per sedací místo
 5. Doprava
 6. Speciální čističe a odstraňovače
 7. Doplňkové služby (impregnace aj.)
 8. Předběžná konečná částka

Cenová nabídka impregnace sedaček a čalounění vždy zahrnuje základní ekologické čistící a impregnační přípravky s  použitím vlastní čistící techniky. Cena může být upravena, jelikož se na sedačce může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota aj. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek.  Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček a technické informace

Naše firma používá několik metod přípravy povrchu a čištění sedaček na provedení impregnace sedaček a čalounění či impregnace kožených sedaček a to vždy dle typu materiálu a rozsahu / typu čištění:

 • mokré extrakční metody
 • pěnové antibakteriální metody
 • vakuové hloubkové metody
 • horkovodní parní metody
 • nanotechnologické metody
 • dezinfekční a dezodorační metody
 • strojové a ruční metody

Impregnace sedaček a hloubkové odprášení

Hlavní úvodním krokem před zahájením čištění a aplikace impregnace sedaček a čalounění ať metodou suchého přírodního granulátu či suché pěny nebo horké vody či páry je nutnost hloubkového odprášení vlákna sedačky ideálně rotačním vodním separačním nebo sáčkovým strojem. Z tohoto důvodu našim klientům tento krok zajišťujeme použitím vysoce moderní technologie suchého vyklepání sedačky vodním separačním vysavačem HYLA či SEBO. Veškeré nečistoty zůstanou zachyceny ve vodní nádrži či HEPA zásobníku a žádný prach se nedostává zpět do místnosti. Elektrický klepač je opravdu výkonný a výsledek je ve většině případů již na první pohled viditelný.

Impregnace sedačekNemusíte být alergik ani astmatik, aby jste pochopil a pochopila, jaké přednosti má technologie separačního vodního vysávání. HYLA™  je metoda vodního separačního vysávání , což z přístroje HYLA dělá víc než vysavač neb s HYLOU je dýchání zážitek. Hlavním nosným motivem vývoje a používání této technologie stál v roce 1990 problém s alergií a astmatem. Jak rychle, jednoduše a bez velkých nákladů odstranit prach, který vadí v podstatě každému. HYLA™ je v současné době jediný přístroj, který bez filtrů a HEPA filtrů dokáže zachytit prakticky všechny alergeny, prach a dráždivé látky a to dlouhodobě. Pro alergiky a astmatiky tedy vytváří optimální prostředí.

HYLA™ GST  ve zkratce znamená  “Gejzírová Separátorová Technologie”.  HYLA je celosvětově patentovaná technologie samočistícího separátoru. Vzduch s prachem při průchodu vodou zdvihá gejzír vody až k separátoru, Všechen prach, který pak separátor odrazí, je ihned zachycený a spláchnutý vodou. Proto HYLA nepotřebuje žádný HEPA filtr na výstupu.

Hloubkové odprášení sedaček a čalounění systémem HYLA™ GST  prostřednictvím rotačního separátoru, využívá toto technické řešení k důkladnému odstraňování drobných a pevných částeček z nasávaného vzduchu. Pracuje na principu rotující mřížky, která při obvodové rychlosti přes 300 km za hodinu zaručuje vynikající filtraci vzduchu a ve spojení se systémem s vodní náplní naprosto dokonale a efektivně nahrazuje funkci filtrů a sáčků. Při uvedených otáčkách se rotující separátor chová jako neprostupná bariéra. Částice, které na první kontakt s vodní náplní nejsou ještě dostatečně smáčeny a zadrženy a pokračují k separátoru, jsou jím opakovaně strhávány do vodní tříště v prostoru mezi separátorem a vodní hladinou. Zde těžknou absorbovanou vlhkostí a postupně ukončují svoji cestu ve vodní náplni. Odtud se pak jednoduše vylijí.

Impregnace sedačekHloubkové rotační klepání sedaček a čalounění metodou HYLA™ GST uvolňuje z sedačky  mnoho prachu a nečistot. Právě princip rotačního separátoru je oním „kouzlem“, způsobujícím zásadní rozdíl oproti klasickým vodním vysavačům, v jejichž nádrži je množství prachových částic pouze zvlhčeno a pokračuje dále ven z vysavače, nebo je zachycováno v systému následných pevných filtrů. Pevné filtry jsou tak zanášeny mokrými nečistotami, což znamená okamžitou ztrátu výkonu vysavače a především: není-li takovýto zanesený filtr ihned důkladně vyčištěn a dezinfikován, stává se líhní plísní a bakterií, které jsou pak vyfukovány do ovzduší.

Příprava sedaček a čalounění hloubkovým klepáním metodou HYLA™ GST je určeno především k odprášení a přípravě sedačky na mokré, vakuové či suché čištění či přímo provedení aplikace ochranné impregnace. Klepání a odprášení není určeno k odstraňování skvrn z sedačky, ale především k důkladnému hloubkovému vysátí, kdy efektivně zbavuje sedačky nečistot nanášených např. zvenku.

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček prodlužuje životnost potahové textilie či kůže a chrání je před opotřebením, zvyšuje jejich odolnost proti nečistotám na vodní nebo olejové bázi a usnadňuje následné impregnace. Impregnace  je potřená jako ochrana látky nebo kůže před silným znečištěním nebo skvrnami. Je to celá škála možností od domácností s malými dětmi nebo zvířecími miláčky přes sedadla v kinech nebo autobusech až po hotely a restaurace.

Impregnace sedaček a ochrana kůže je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna sedačky a mnohem snadnější impregnace a údržbu sedačky, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky.

Impregnace sedaček s protišpinivou ochranou

Impregnace sedaček s protišpinivou dlouhodobou ochranou textilií obalí vlákno neviditelným ochranným filmem. Nečistota se nezachytí na vlákně a může být účinně vysáta. Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý povrch textilie. Impregnace s protišpinivou ochranou zn. Baygard stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na sedačkách bude tímto zamezeno.

Impregnace sedaček

Impregnace sedaček s vodoodpudivou ochranou

Impregnace sedaček systémem Fluoroseal Plus je kvalitní profesionální ochranný systém a prostředek, který obsahuje Dupont fluoropolymer (Dupont je americký výrobce polymerů pod označením Teflon) a speciální aditivum bránící vzniku skvrn, které společně zabraňují znečištěním a vzniku skvrn. Fluoroseal Plus se hodí k použití na většině textilií a nese označení WoolSafe pro oprávnění k údržbě pro vlněné textilie.

Impregnace sedaček účinně odolává vodě i oleji a jako ochranný prostředek, poskytuje odolnou impregnaci proti znečištěním a skvrnám na vodní bázi a také ulehčuje následné impregnace. Je určen pro syntetické tkaniny včetně nylonu, polyesteru, akrylu a jejich směsí s přírodními celulózovými vlákny, která jsou čistitelná mokrou cestou či na přírodní vlněné materiály.