Impregnace kůže

Impregnace kůže, impregnace kožených sedaček, impregnace kožených křesel, impregnace kožených židlí, impregnace koženého čalounění, impregnace koženky, impregnace usní, impregnace přírodní kůže, čištění kůže, údržba kožených sedaček nabízí naše firma Kobercový Servis®. Zabýváme se čištěním a impregnací kožených sedaček, čištěním a impregnací sedaček Alcantara, desinfekcí kožených sedaček, balzamováním a revitalizací kožených sedaček dle přísných certifikačních norem institutu IICRC a britského systému PROCHEM Professional™ v rámci České Republiky do 48-mi hod od Vaší objednávky.

Impregnace kůže

Impregnace kožených sedaček zahrnuje také odstranění a redukce skvrn a fleků ze sedaček a čalounění, odstranění vosků ze sedaček a čalounění, odstranění silných zvířecích znečištění a pachů,  dezodoraci kožených sedaček a kůže v kancelářích a odstranění map, desinfekci a ochranu kožených sedaček a kůže, odstranění mastnot a nečistot z sedaček a čalounění včetně aplikace ochranných balzámů proti špíně a vodě, které provádí a zajištuje naše firma na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a PROCHEM Professional™.

Impregnace kůže a koženky je prováděna profesionálními přípravky značek a kompaktních systémů Colourlock®, Dr. Schutz®, Prochem® díky kterým je zachován individuální přístup k jakékoli kůži.

Znalost řemesla, přísné standardy kvality s kořeny v tradici a respekt k luxusní volbě koženého nábytku k nám přitahují běžné i náročné zákazníky, které vyžadují o svůj kožený nábytek kvalitní přístup a dokonalou péči. Jsme si vědomi toho, že ať už zvolíte prémiovou přírodní kůži s důrazem na uživatelský komfort s minimální úpravou, nebo její praktickou variantu chráněnou pigmentem, vždy jde o náročnou investici. Kůže ve všech svých četných volitelných variantách v zásadě zůstává tradičním, přírodním a dynamicky stárnoucím materiálem a jen poctivá péče je zárukou všech dokonalých atributů. Kůže musí být ošetřována v pravidelných intervalech nejskvělejšími přípravky umožňující cílenou individuální péči.

Impregnace kůže

Impregnace kožených sedaček a objednávka

Objednávka impregnace kůže a impregnace kožených sedaček předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné impregnace kožených sedaček a kůže objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky impregnace kožených sedaček a kůže a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha sedačky a rozsah znečištění
 3. Materiál a typ sedačky
 4. Stáří sedačky a forma údržby
 5. Doplňkové služby – klepání, impregnace
 6. Čas a preferovaný termín realizace

Impregnace kožených sedaček a cenová nabídka

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se čalouněný nábytek nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Impregnace kůže

Impregnace kožených sedaček a technické info

Impregnace kožených sedaček a kůže a důkladné profesionální čištění koženého vlákna je v rámci metod naší firmy úzce spjato s profi značnou PROCHEM Professional™.  PROCHEM Professional™ je již více než 40 let synonymem kvality ve výrobě čistících strojů a profesionální certifikované čistící chemie na sedačky a textilní vlákna. Zejména proslulý je PROCHEM Professional™ v oblasti přenosných profesionálních extrakčních strojích pro impregnace kožených sedaček a kůže a čalounění. K dispozici je komplexní řada zařízení pro impregnace kožených sedaček a kůže a tkanin,  od kompaktního extraktoru pro čištění skvrn a čalounění až po nejvýkonnější extrakční systém vybavený duálním sacím systémem s možností připojení ohřevu vody.

Čištění a příprava kožených sedaček a kůže horkou vodou, přírodním teplou pěnou má jasné zákonitosti a pravidla. Žádný zázrak se nestane mávnutím kouzelného proutku, avšak důkladným postupným více úrovňovým hloubkovým čištěním lze dosáhnout velmi překvapivých výsledků. Rozhodující je nejenom kvalita použitého speciálního čisticího přípravku, ale také dokonalé zapracování čistícího přípravku a speciální čistící pěny do hloubky vlákna.

Příprava a čištění kůže, na kterou lze použít na různé druhy čištění dle typu sedaček a čalounění a typu kůže je základní výchozí bod. Pro zvolení vhodné metody je dobré si uvědomit, jakými metodami nemůžeme poškodit podloží či vlákno sedačky.

Máme-li přistoupit k odbornému čištění sedačky a zvolit správnou metodu, musíme si zodpovědět několik otázek:

 • Jaký  je to typ sedačky a  jakou má nosnou mřížku?
 • Jakým způsobem je kožený nábytek  vyrobený?
 • Jaký byla sedačka a nábytek udržována a jaký je rozsah a hloubka znečištění?
 • Jaké je PH vlákna kůže sedačky a jaký je materiál sedačky?
 • Zda byla sedačka impregnována?

Následně jsme připraveni zvolit vhodnou kombinaci dílčích kroků čištění a  můžeme bez nebezpečí použít různé kombinace hloubkového impregnace kožených sedaček a kůže.

Čištění kůže, impregnace kožených sedaček a péče o kožený nábytek je velice důležitá. Kůže jako materiál je jedním z nejstarších materiálů používaných člověkem. Když se zamyslíme hlouběji, uvědomíme si, že je to opravdu materiál, který obstál ve zkoušce časem. Kůže je přírodní materiál, má neopakovatelné rysy, zvláštní barvu a strukturu. Z těchto důvodů není možné zaručit stejné zbarvení a strukturu kůže na jednotlivých kusech sedací soupravy, resp. na celé soupravě. Kůže se užíváním roztahuje a zvláčňuje. Na povrchu jemné a vysoce kvalitní kůže se během používání vytvářejí záhyby a vrásky.

Impregnace kůže

Výše vyobrazené obrázky ukazují různorodost kůže jako přírodního materiálu. V žádném případě však nesmí být považované za chybu materiálu nebo sedacího nábytku. Vyjadřují jedinečnost kůže jako přírodního materiálu.

Impregnace kožených sedaček vyžaduje znalost jednotlivých druhů kůže a čištěných materiálů. Uvádíme zde rozdělení kůží (usní) podle povrchové úpravy:

 • Impregnace kůžebez úpravy = je přírodní
 • broušená  = je velur nebo nubuk
 • lakovaná =  je ošteřena polyurethanovým lakem
 • s pigmentovou úpravou = líc usně je upravený apreturou

Technika impregnace kožených sedaček – přírodní kůže / lakovaná / pigment

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek ( speciální pěna) na čištění kůže
 • speciální hlavicí s jemnými rotačními kartáči uvolníme nečistoty na povrchu kůže
 • povrch materiálu následně zbavíme uvolněných nečistot a vytřeme do sucha
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Technika impregnace kožených sedaček – broušená  kůže/ eco kůže / velur / nobuk

 • nejprve rychle na sucho vysajeme prach a povrchovou špínu
 • poté je použit bezpečný čistící prostředek (speciální pěna) na čištění kůže
 • vakuové extrakční hloubkové čištění a propírání broušené kůže tryskovou hlavicí
 • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot
 • odstranění pachů a provonění vlákna kůže
 • povrch necháme doschnout a připravíme ho k aplikaci impregnačního roztoku

Čistící pěna má atest na stálost barev a nemůžete tedy dojít ke změně barvy kůže.

Impregnace kůže

Impregnace a ochrana kožených sedaček a kůže

Impregnace a balzamování vyčištěných kožených sedaček a kůže je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna sedačky a mnohem snadnější čištění a údržbu sedačky, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu sedačky.

Impregnace a balzamování sedaček a kůže je prováděna buď ruční nebo strojní metodou postřiku impregnačního roztoku pomocí ručního aplikátoru nebo strojního aplikátoru. Strojní metodu postřiku provádíme patentovaným systémem WAGNER ©.  

Nano textilní vodní impregnační nano-přípravek  je naší firmou používán jako impregnace  pro kůži a kožené sedačky. Jedná se o transparentní  impregnační nátěr na bázi nanočástic, který vytváří  vysoce hydrofobní ochranu textilu a kůže. Ošetřený materiál je paropropustný – prodyšný a  chrání před vnějšími vlivy jako např. jsou: špína, voda a jiné kapaliné látky. Provedená aplikace je zcela bez zápachu, chemicky odolná proti přípravkům do hodnoty pH13, plně transparentní bez viditelné vrstvy.

Impregnace sedaček prodlužuje životnost potahové textilie či kůže a chrání je před opotřebením, zvyšuje jejich odolnost proti nečistotám na vodní nebo olejové bázi a usnadňuje následné čištění. Impregnace  je potřená jako ochrana látky nebo kůže před silným znečištěním nebo skvrnami. Je to celá škála možností od domácností s malými dětmi nebo zvířecími miláčky přes sedadla v kinech nebo autobusech až po hotely a restaurace.

Impregnace sedaček a ochrana kůže je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěné vlákno je ochráněno vrstvou molekul, které obalí jádro vlákna a zamezí tak pronikání nečistot do vlákna koberce a mnohem snadnější čištění a údržbu, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu.

Impregnace sedaček účinně odolává vodě i oleji a jako ochranný prostředek, poskytuje odolnou impregnaci proti znečištění a skvrnám na vodní bázi a také ulehčuje následné čištění. Je určen pro syntetické tkaniny včetně nylonu, polyesteru, akrylu a jejich směsí s přírodními celulózovými vlákny, která jsou čistitelná mokrou cestou či na přírodní vlněné materiály.